• اقامت از طریق سرمایه گذاری کبک
 • اقامت از طریق کارآفرینی استانی
 • اقامت ازطریق خوداشتغالی فدرال
 • برنامه مهاجرت اسپانسرشیپ همسر

۱. اقامت از طریق سرمایه گذاری کبک

برنامه مهاجرت کانادا از روش سرمایه گذاری کبک، به این منظور طراحی شده است که افرادی که علاقه مند به مهاجرت به کانادا می باشند و دارای تمکن مالی بالایی هستند بتوانند از امکان اخذ اقامت دائم کانادا برای خود و افراد خانواده  بهره مند شوند. سرمایه گذاران و کارآفرینان می توانند از طریق سرمایه گذاری غیرفعال و انفعالی و از طریق موسسات مالی منتخب استان کبک اقدام به سرمایه گذاری نمایند.

متقاضایان قبل از برنامه ریزی برای مهاجرت به کانادا و سرمایه گذاری در استان کبک باید از  الزامات این برنامه آگاهی یافته و آن را با شرایط خود مطابقت دهند تا بتواند از شرایط امتیازبندی خوبی برخوردار شوند تا شانس بیشتری برای پذیرش در این برنامه داشته باشند.

فاکتورهای گزینش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک:

 • داشتن حداقل دو سال سابقه مدیریت در پنج سال گذشته در مزرعه داری ، کسب و کار صنعتی یا تجاری یا در یک کسب و کار حرفه ای قانونی یا برای یک سازمان بین المللی یا دولت
 • داشتن حداقل ارزش خالص برابر با ۲,۰۰۰,۰۰۰ دلارکه به صورت قانونی بدست آمده باشد
 • سرمایه گذاری ۱,۲۰۰,۰۰۰ دلار کانادا (با امکان تامین مالی سرمایه توسط بانک با پرداخت ۳۵۰,۰۰۰ دلار).

در صورتی که سابقه مدیریت دارید و تمکن مالی لازم برای سرمایه گذاری در کانادا را دارید و مایل هستید که که از این روش اقدام کنید موسسه فرهنگی نیوتن با داشتن مشاورین مجرب در این زمینه، راه را برای شما روشن و هموار خواهد نمود و پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود.

۲. اقامت از طریق کارآفرینی استانی

برنامه های مهاجرت کارآفرینی کانادا یکی از برنامه‌های استانی کانادا است.

در واقع متقاضی در این روش، پس از تاسیس یک بیزینس کاری در کانادا (که لازم است حداقل ۳۳% سهام را داشته باشد) باید شهروندان کانادایی را استخدام و خود نیز به عنوان مدیریت در آنجا فعالیت نماید تا از این طریق بتواند اقامت دائم کانادا را بدست آورد.

با مطالعه کردن تخصصی تمامی استان‌ها با یکدیگر استان‌های آنتاریو و بریتیش کلمبیا شرایط بسیار سخت‌تری نسبت به استان‌های دیگر کانادا را دارند و استان‌های منیتوبا و پرنس ادوارد به مراتب شرایط راحت‌تری نسبت به استان‌های دیگر کانادا دارند.

جدول مقایسه برنامه های استانی کارآفرینی کانادا

۳. اقامت ازطریق خوداشتغالی فدرال

برنامه خود اشتغالی فدرال کانادا به دنبال جذب متقاضیانی است که در زمینه فعالیت های ورزشی یا فرهنگی به صورت خوداشتغال فعالیت داشته باشند و توانایی این کار در کانادا را نیز دارا باشند. این برنامه بر مبنای توانمندی تخصصی متقاضی که شامل سابقه حرفه ای و سابقه خوداشتغالی می باشد، توسط اداره مهاجرت کانادا برای علاقه مندان مهاجرت به کانادا معرفی شده است.

برنامه خود اشتغالی فدرال کانادا یکی از روش های مهاجرت تجاری به کانادا می باشد که تحت عنوان گروه خوداشتغال (خویش فرما) Self-employed Persons معرفی شده است. برنامه مهاجرت خوداشتغالی هنرمندان و ورزشکاران در سطح فدرال که کل کشور کانادا می باشد اعمال می شود، فقط باید توجه داشته باشید استان کبک از این برنامه مجزا می باشد و متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند نمی توانند از طریق این برنامه استان کبک را برای اقامت انتحاب نمایند.

فاکتورهای گزینش

افراد خود اشتغال باید حداقل دو سال تجربه مرتبط با شغل آزاد را در ۵ سال گذشته داشته باشند. تجربه مرتبط به صورت زیر تعریف می شود:

    ۱- مشارکت در فعالیت های فرهنگی یا ورزشی در سطح کلاس جهانی، یا

   ۲- دارا بودن شغل آزاد در فعالیت های فرهنگی، هنری  یا ورزشی

۴.  برنامه مهاجرت اسپانسرشیپ همسر

یکی از روشهای مهاجرت خویشاوندی و بستگان و اخذ اقامت دائم کانادا، برنامه مهاجرت اسپانسرشیپ همسر و از طریق ازدواج می باشد. افرادی که دارای شرایط زیر می باشند، می توانند همسر قانونی و یا شریک زندگی خود را از طریق این برنامه اسپانسر نمایند.

شرایط لازم فرد اسپانسر کننده:

 • بالای ۱۸ سال باشد
 • شهروند کانادا و یا مقیم کانادا و دارای کارت اقامت دائم کانادا باشد.
 • اگر فرد اسپانسر کننده شهروند کانادا و مقیم خارج از کانادا باشد باید از طریق مدارک نشان دهد که قصد اقامت در کانادا به همراه فرد اسپانسرشونده را دارد.
 • اگر فرد اسپانسر کننده فقط دارای کارت اقامت کانادا می باشد باید داخل کانادا زندگی نموده و مقیم باشد.
 • فرد اسپانسرکننده یاید ثابت کند که قادر به تامین مالی همسر خود می باشد و از حمایت های مالی اجتماعی کانادا استفاده نمی کند.
 • فرد اسپانسر کننده بایستی قادر به تامین نیازهای اولیه زندگی همسر خود در آینده می باشد.

 

شرایط لازم فرد اسپانسر شونده:

 • بالای ۱۸ سال باشد
 • بصورت قانونی و رسمی با فرد اسپانسرکننده ازدواج کرده باشد. ( دارای مدرک رسمی سند ازدواج باشد)

 

در صورتیکه شما قصد مهاجرت و اسپانسرکردن همسر و شریک زندگی خود را دارید، برای اقدام از طریق این برنامه برای مشاوره و بررسی شرایط متقاضی برای تعیین چک لیست با مشاوران ما در موسسه فرهنگی نیوتن  در تماس باشید .