درباره روسیه

توصیف روسیه به گستردگی فدراسیون روسیه چندان آسان نیست. وسعت این کشور که از شرق اروپا تا شمال آسیا گسترش یافته ، در تصور نمی گنجد. هنگامی که خورشید در کالینینگراد ، بخش کوچک و جدا افتاده از خاک روسیه که میان لهستان و لیتوانی قرار گرفته ، غروب می کند روز دیگری در ولادی و ستک نقطه پایانی خط آهن سراسری سیبری واقع در ساحل ژاپن آغاز می شود. از مسکو پایتخت روسیه تا هر یک از مرزهای این کشور به اندازه یک روز رانندگی راه است. به این مقایسه حیرت انگیز توجه کنید : وسعت ناحیه جفرافیایی که با نام سیبری مشهور است و از کوه های اورال تا ساحل اقیانوس آرام امتداد یافته از وسعت سطح روشن ماه بیشتر است.

موانع طبیعی گسترده وسیع، روسیه را به شدت آشفته کرده اند. بالا رفتن از کوه های اورال که تنها در برخی نقاظ ارتفاعی بیش از نهصد متر دارند؛آسان است. امواج جمعیت سراسر دشت های وسیعی را که با عنوان استپ های روسیه شناخته شده اند ، در نوردیده اند. هنگامی که مردم در غرب کوه ها اورال روسیه ساکن شدند ، سکونت در نواحی شرق و جنوب را به عنوان مهم ترین آرزوی خود در نظر گرفته اند.

تحصیل در روسیه با توجه به دارا بودن این کشور از باکیفیت ترین سیستم اموزش وپرورش در دنیا مورد تقاضای بسیاری از افراد است و سالانه متقاضیان فراوانی برای تحصیل در روسیه از سراسر دنیا به این کشور مهاجرت می کنند تا در بهترین دانشگاه های مسکو شروع به تحصیل کنند .قابل ذکر است که هزینه های تحصیل در روسیه که ما در زیر به آن اشاره می کنیم مقرون به صرفه است و در مقایسه با کشورهایی مانند انگلیس ارزان تر است. کشور روسیه از نظر مسافت فاصله چندانی با ایران ندارد در نتیجه برای ایرانیانی که مایل باشند در یک کشور ارزان، نزدیک و در عین حال با کیفیت و در رشته هایی مانند پزشکی و دندان پزشکی ادامه تحصیل دهند موقعیت بسیاری مناسب و عالی را فراهم می آورد .

خدمات دانش آموزی و دانشجویی (کالج ها، و دانشگاه ها)

این خدمات شامل موارد زیر است:

  • مشاوره آموزشی انتخاب رشته و دانشگاه
  • خدمات کامل ثبت نام و پذیرش برای دوره های پیش نیاز دانشگاهی، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا
  • مشاوره و نظارت جهت تکمیل مدارک
  • خدمات کامل ویزای دانشجویی و دانش آموزی

 

مزایای تحصیل در روسیه

روسیه دارای بیش ترین جمعیت تحصیل کرده جهان می باشد و در مقایسه با آمریکا، کانادا و ژاپن از نحوه عملکرد بهتری برخوردار است. تقریباً بیش تر مردم روسیه دارای تحصیلات عالی بوده و هرساله عده زیادی از سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه های روسیه به این کشور سفر می کنند.
آموزش در روسیه از کیفیت بالایی بهره مند می باشد و در تمام حوزه های دانشگاهی دستیابی به دانش بنیادی میسر بوده و در حوزه های فیزیک، ریاضیات و علوم طبیعی قدرتمند و مشهور می باشد.

هزینه تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه بسیار ارزان تر از هزینه های مشابه در آمریکا، اروپا و کانادا می باشد بطور مثال دوره‌های کارشناسی از سالی ۱۸۰۰ دلار شروع می شود که البته با توجه به نوع رشته متغیر می باشد. هزینه خوابگاه در شهری مثل مسکو ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در سال و هزینه های زندگی دانشجویی خود مبلغی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار در ماه هزینه کنند که البته این هزینه ها در شهرهای دیگر کم تر می باشد.

سازگاری آسان دانشجویان بین الملل

با توجه به این که روسیه کشوری چند ملیتی است دانشجویانی که از کشورها و فرهنگ های مختلف به آن سفر می کنند به آسانی می توانند خود را با شرایط زندگی در روسیه وفق دهند. دانشگاه های روسیه تجربه بسیار طولانی مدتی در صنعت آموزش دارند.

رنکینگ دانشگاه های روسیه

بیش تر دانشگاه های روسیه در رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان QS World University Rankings قرار دارند و از برترین های دنیا می باشند. همچنین روسیه در رتبه بندی QS EECA University Rankings نیز بسیار قابل توجه است که در آن ۳۰۰ دانشگاه برجسته آسیای مرکزی و اروپا و همین طور ۹۵ دانشگاه برتر روسیه رده بندی شده است.
تحصیلات عالی در روسیه پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و برای ارتقاء امکانات و تجهیزات فنی در دانشگاه ها و همچنین ارتقاء سطح اساتید سرمایه گذاری شده است به نحوی که در جدیدترین رتبه بندی نظام آموزشی QS رتبه ۲۶ جهان را دارا می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه بسیار ارزان تر از آمریکا و اروپا می باشد و تمام حوزه های پزشکی قابل ارائه می باشند از پزشکی عمومی گرفته تا جراحی، رادیولوژی و …