تحصیل در کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین کشورها جهت ادامه‌ تحصیل محسوب می شود، چراکه هم دانشگاهای آن ازسیستم آموزشی با کیفیت بالایی برخوردار هستند و هم شهریه‌ آنها مناسب ‌تر از دیگر کشورهای جهان است .

کانادا به خاطر سیستم آموزشی بی‌نظیر، آموزش عملی و فرصت‌های شغلی فراوان، در بین متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل دارند بیشترین طرفدار را دارد.

این کشور سالانه به طور میانگین پذیرای نیم‌میلیون دانشجوی خارجی است و همین موضوع ثابت می‌کند که سطح آموزش عالی و باکیفیتی همراه با هزینه‌ پایین ترثبت ‌نام ارائه می‌کند. ضمناً مدارک صادرشده  از دانشگاه‌های این کشور، در همه جای دنیا مورد ‌قبول بوده و از اعتبار ویژه‌ای برخوردار هستند.

به همه‌‌ این مزایا، کیفیت عالی زندگی، فرصت‌های شغلی فراوان و امکان مهاجرت و اقامت دائم را هم بایداضافه کرد،بنابراین باید اذعان داشت که کانادا یکی از برجسته‌ترین کشورهای دنیا در بین دانشجویان و مقصد مهاجرت تحصیلی ‌آنان است .

خدمات تحصیلی  موسسه نیوتن

این خدمات شامل موارد زیر است:

  • خدمات کامل ثبت نام و پذیرش برای دوره های دبستان، دبیرستان، دانشگاه و دوره زبان
  • مشاوره آموزشی انتخاب رشته و دانشگاه
  • مشاوره و نظارت جهت تکمیل مدارک
  • خدمات کامل ویزای دانشجویی و دانش آموزی
  • پشتیبانی دانش آموزان نوجوان و ارتباط با موسسات آموزشی به نمایندگی از خانواده ایشان

مقاطع تحصیلی در کشور کانادا

مزایای تحصیل در کانادا:

  • هزینه مقرون به صرفه تحصیل در کانادا نسبت به کشورهای دیگر
  • اقامت بعد از تحصیل در کانادا
  • امکان دریافت ویزای کار همراه دانشجو برای همسر و فرزندان
  • امکان تحصیل رایگان فرزندان در مدارس کانادایی توام با تحصیل پدر یا مادر در کانادا
  • امکان کار کردن بدون محدودیت برای همسر متقاضی در کانادا

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا ( (Post Graduate Work Permit

برای کار در کانادا پس از تحصیل باید برای ویزای( Post-Graduation Work Permit Program)PGWPP  یا ویزای کار پس از تحصیل در کانادااقدام کنید. این برنامه به فارغ التحصیلان بالاتر از مقطع دیپلم اجازه میدهد تا در کانادا بمانند و سابقه کار کانادایی بدست آورند. سپس سابقه کاری که در این دوره به دست می آورند این امکان را به آنها میدهد تا برای اقامت دائم اقدام نمایند.

به محض فارغ التحصیل شدن در کانادا و ارائه درخواست PGWPP متقاضی امکان کار کردن به صورت تمام وقت را دارد. فارغ التحصیلان بین المللی از طریق این برنامه، می توانند یک مجوز کار باز ۳ ساله (Open Work Permit) اخذ نمایند. شما۹۰ روز پس از فارغ التحصیلی مهلت دارید تا برای PGWPP درخواست دهید. این زمان از اولین روز فارغ التحصیلی شروع میشود.

ویزای اجازه کار همراه کانادا (Open Work Permit (

اگر شما در یکی از موسسات معتبر به صورت تمام وقت پذیرفته شده‌اید یا در حین تحصیل هستید، همسر شما می‌تواند برای ویزای کار یا همان Open Work Permit اقدام کند. این ویزا به ایشان اجازه می دهد که به صورت تمام وقت و بدون دریافت مجوز در کانادا، کار یا تحصیل کنند. اگر از کشوری مسافرت می‌کنید که برای سفر به کانادا نیازی به TRVیا ویزای موقت ندارید، می‌توانید در فرودگاه برای ویزای اجازه کار همسرتان اقدام کنید. در غیر اینصورت می‌توانید از ابتدا و همزمان با ویزای دانشجویی خود اقدام کرده یا پس از ورود متقاضی اصلی به کانادا اقدام کنید. هزینه درخواست ویزای همراه کانادا برای همراهان ۱۵۵ دلار است وبرای هر همراه ۸۵ دلار باید بابت انگشت نگاری باید پرداخت شود. برای تمدید ویزای اجازه کار نیز باید ۱۵۵ دلار پرداخت شود وتمدید ویزای تحصیلی ۱۵۰ دلار هزینه دارد.

دانشگاه های کانادا

بسیاری از دانشگاه‌های کانادا جزو بهترین دانشگاه های دنیا هستند اخیرا سایت https://www.timeshighereducation.com/ که در زمینه رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان منبع معتبری به شمار می رود، آمار مرتبط با رتبه‌بندی دانشگاه‌ها را منتشر کرده است که در این میان ۲۷ دانشگاه از کشور کانادا در شمار بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته اند.

دوران تحصیلی ابتدایی و دبیرستان 

تحصیلات در کانادا شامل دوران تحصیلی ابتدایی و دبیرستان می باشد. در کانادا کودکان از سن ۵ یا ۶ سالگی شروع به تحصیل می نمایند. دوران مدرسه از سن ۶ الی ۱۸ سالگی به طول می انجامد. دوران ابتدایی (Primary School)  از سن ۵ یا ۶ ساگی شروع می شود و ۸ سال تحصیلی را شامل می گردد و دوره دبیرستان (Secondary School)  معمولا سالهای ۱۲-۹ تحصیلی را در برمی گیرد و در تمامی مقاطع، دانش آموزان بین المللی را  می پذیرد.

دوره کالج در کانادا

دوره لیسانس در کانادا یا همان Undergraduate Degree در تمامی استان ها به جز استان کبک پس از سال ۱۲ دبیرستان آغاز میشود. دوره لیسانس در کانادا معمولا ۴ سال طول میکشد.  در استان کبک پس از سال ۱۱ دبیرستان، دانشجو میتواند وارد دوره کالج شود یا در دوره پیش دانشگاهی دو ساله شرکت کرده و سپس وارد دوره لیسانس ۳ ساله شود.

دوره کارشناسی در کانادا

دوره لیسانس در کانادا یا همان Undergraduate Degree در تمامی استان ها به جز استان کبک پس از سال ۱۲ دبیرستان آغاز میشود. دوره لیسانس در کانادا معمولا ۴ سال طول میکشد.  در استان کبک پس از سال ۱۱ دبیرستان، دانشجو میتواند وارد دوره کالج شود یا در دوره پیش دانشگاهی دو ساله شرکت کرده و سپس وارد دوره لیسانس ۳ ساله شود.

دوره کارشناسی ارشد در کانادا

دوره فوق لیسانس در کانادا یا همان‌ Graduate Degree معمولا ۱ تا ۲ سال بوده و به صورت ریسرچ یا دوره ارائه میشود. در دوره های Course-based دانشجو با شرکت در کلاس و گذراندن واحد های درسی مدرک فوق لیسانس خود را دریافت میکند. در دوره های فوق لیسانس Research-based دانشجو باید با کمک استاد راهنمای خود بر روی موضوعی تحقیق کرده و پایان نامه ارائه بدهد.

دوره دکترا در کانادا

دوره دکترا در کانادا بین۳ تا ۵ سال طول میکشد. در این دوره دانشجو باید یک پروژه را دنبال کند. بیشتر این پروژه ها توسط شرکت های بزرگ موردحمایت مالی قرار میگیرند و به همین دلیل بیشتر پروفسورها در دوره دکتری به دانشجویان بورسیه یا کمک تحصیلی اعطا میکنند. این حمایتها شهریه دانشجو را پوشش داده و گاها”مبلغی اضافه بر آن نیز به دانشجو داده میشود تا هزینه های زندگی او نیز پوشش داده شود.

دوره دیپلما در کانادا

Graduate diploma

این دوره ها برای متقاضیانی است که مدرک لیسانس را دارند ولی در دوره فوق لیسانس تمایلی به انجام تز یا پایان نامه ندارند و همچنین در دوره فوق لیسانس تمایلی به انجام کارورزی نیز نداشته باشند. این دوره معمولا متشکل از ۳۰ واحد درسی است که در پایان این امکان را به متقاضی میدهد که مدرک Graduate Diploma را دریافت کند. متقاضیانی که قصد دریافت فوق لیسانس را پس از این دوره دارند معمولا میتوانند با گذراندن ۱۵ واحد دیگر مدرک فوق لیسانس را دریافت کنند.

دوره کسب گواهینامه پیش از ورود به دوره کارشناسی

  Certificate Programs

مدرک سرتیفیکیت در کانادا معمولا با گذراندن ۳۰ واحد درسی در کالج یا دانشگاه دریافت میشود. این دوره ها پیش نیازهای کمی دارند و ورود به آنها نسبتا ساده میباشد. دانشجویان بین المللی با ثبت نام در این دوره ها شانس بالایی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا ندارند. طول این دوره ها معمولا یک سال است. برای ورود به این دوره باید دیپلم دبیرستان را داشته باشید.

دوره کاردانی

 Diploma Programs  

مدرک دیپلما در کانادا ( متفاوت از دیپلم دبیرستان) معمولا با گذراندن ۳۰ واحد درسی در کالج یا دانشگاه دریافت میشود. این دوره ها پیش نیاز های کمی دارند و ورود به آنها نسبتا ساده میباشد. دانشجویان بین المللی با ثبت نام در این دوره ها شانس بالایی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا ندارند. طول این دوره ها معمولا دو سال است و برای ورود به آنها نیاز به ارائه مدرک دیپلم دبیرستان وجود دارد.

موسسه نیوتن با حضور فعال در بسیاری از سمینارها و کنفرانس های بین المللی اقدام به همکاری با موسسات، دانشگاه ها و کالج های معتبر در سراسر دنیا نموده و از این طریق خدمات گستردهای را به متقاضیان ارایه می کند.